Rapsodija Galate u Karabuku, četiri gola Gomisa, sedam u mreži domaćina!

18:55

Fudbaleri Galatasaraja vratili su se na čelo tabele turske Super Lige.

EPA/STR
EPA/STR

Izabranici Fatiha Terima su bili nemilosrdni na gostovanju u Karabuku, slavili su sa čak 0:7 (0:6).

Čak šest golova je palo u prvih 45 minuta, Karabuk je u petom minutu načeo bivši napadač Liona i Svonsija Bafetimbi Gomis.

Desetak minuta kasnije, autogol postiže Jilmaz da bi Gomis u 18. minutu došao do svog drugog gola na meču.

Nije se tu zaustavio Gomis, u 25. minutu kompletira svoj het-trik, a onda osam minuta nakon toga dolazi i do svog četvrtog gola na susretu.

Gosti iz Istanbula se ni tu nisu zaustavili, Geri Rodriges je u 40. minutu povisio prednost Galate na čak 0:6.

U nastavku je logično opao tempo, ali je Terimova četa uspela da dođe i do sedmog gola, strelac je u 64. minutu bio Gumuš.

Do kraja nije bilo golova, ali je prosto neverovatno da su dvojica fudbalera Galate u poslednjih desetak minuta zaradila žute kartone, u pitanju su bili Fernando i Gumuš.

Zaista pravi debakl Karabuka, Galata se ovim trijumfom vratila na čelo tabele sa 50 osvojenih bodova, koliko ima i Bašakšehir, ali zahvaljujući večerašnjem trijumfu Galata ima drastično bolju gol razliku. Karabuk je na poslednjem mestu, sa 12 osvojenih bodova.