subota 18.11.2017.
18:50

Rutinska pobeda PSŽ-a protiv Nanta.

Beta/AP Photo/Paulo Duarte

Lider francuskog šampionata opravdao je ulogu favorita protiv tima Klaudija Ranijerija u 13. kolu i upisao 11. prvenstvenu pobedu.

"Sveci" su slavili sa ubedljivih 4:1 i učvsrtili se na čelu tabele.

Nant je uspešno odolevao sve do 38. minuta utakmice, a od tada do odlaska na odmor primio dva gola.

Edinson Kavani je nastavio golgetersku seriju i doveo Parižane u vođstvo na asistenciju Havijera Pastorea, a četiri minuta kasnje Anhel Di Marija je duplurao prednost, Dani Alveš je bio asistent.

Posle sata igre 'Kanarinci' uspevaju da smanje na 2:1, Nakulma je dao gl samo što je ušao u igru, ali to je bilo sve od gostiju.

Samo pet minuta kasnije Pastore je svoju odličnu partiju krunisao golom na asistenciju Veratija, a 'tačku na I' stavilja Kavani svojim drugim golom na meču deset minuta pre kraja utakmice.

France Champions League Soccer

Valja napomenuti da je Emeri ostavio Mbapea na klupi i nije ga uopšte uvodio u igru.

PSŽ opet ima šest bodova više u odnosu na najbližeg pratioca i branioca titule šampiona Monako, dok će Nant uprkos ubedljivom porazu u prestonici ostati peti na tabeli.