Ramos se upisao u Realov red velikana!

• Autor: Janko Glavonjić

• 26. maj 2014.

• 22:43

Gol Serhija Ramosa u 93. minutu meča protiv Atletiko Madrida koji je doneo produžetak, jedan je od najvažnijih u istoriji Kraljevskog kluba. On je pokrenuo mašineriju Reala, Atletiko je posustao, i Real je došao do toliko željene "Desime". Podsetimo se ostalih velikana u istoriji Madriđana koji su donosili Realu evropske titule, sa kojima Ramos sada stoji rame uz rame.

1956. godine Real je osvojio svoju prvu titulu. Protiv Remsa Madriđani su gubili čitav meč, uspeli su da izjednače na 3:3 u drugom poluvremenu, a u 80. minutu Rial je svojim golom doneo Realu prvu evropsku titulu.

Gento je bio u glavnoj ulozi 1957. i 1958. godine. Brzonogo krilo je bilo igrač utakmice u meču protiv Fiorentine koji je Real dobio sa 2:0. Naredne godine protivnik je bio Milan, utakmica je bila mnogo uzbudljivija, a ponovo je Gento bio taj koji je svojim golom, trećim na meču, postavio konačnih 3:2 i doneo Realu treću titulu.

Di Stefano je bio najbolji u meču protiv Remsa 1959. a naredne godine veliki Ferenc Puškaš je bio nezaustavljiv protiv Ajntrahta. U jednom od najspektakularnijih finala ikada Real je slavio sa 7:3, a Puškaš je postigao čak 4 gola!

1966. Real je igrao sa našim Partizanom, koji je poveo na Hejselu. Ipak, favorizovani Madriđani su izjednačili golom Amansija, a Serena je te večeri postao junak, pošto je postigao pobedonosni gol za konačnih 2:1.

Sećamo se finala iz 1998. kada je Real došao do osme titule. Utakmica protiv Juventusa nije bila sjajna, Italijani su uspeli da umrtve igru, što im je jako odgovaralo, ali je naš Peđa Mijatović svojim golom doneo veliko slavlje Madriđanima i upisao svoje ime zlatnim slovima u istoriji Kraljevskog kluba.

2000. godine Real je igrao protiv sjajne Valensije, koja je pobrala sve simpatije Evrope, slično Atletiko Madridu ove sezone. Ipak, u finalu nije bilo dileme. Predvođeni Raulom, Madriđani su vrlo lako savladali sunarodnike sa 3:0.

Deveta titula je došla dve godine kasnije, a doneo ju je Zinedin Zidan, po mišljenju mnogih, najboljim golom ikada viđenim u finalima Lige šampiona. Savladan je Leverkuzen sa 2:1.

Posle svih ovih velikana, došao je Serhio Ramos. Ove sezone je bio ismevan zbog svoje nediscipline, mnogo crvenih kartona, ali kada je bilo najvažnije, on je bio na visini zadatka, i to pred protivničkim golom, i svojim udarcem glavom u nadoknadi vremena ispisao istoriju Reala.