• Autor: Boban Filipović

• 15. mart 2014.

• 19:55

Fudbaleri Rajo Valjekana dobiji Almeriju u derbiju začelja, vezali treću pobedu u nizu, i sada više nisu u zoni ispadanja.

Nakon pobeda nad Valensijom kod kuće i Sosijedadom u gostima, fudbalerima Rajo Valjekana dolijala je i Almerija.

Uoči duela na 'Valjekasu' obe ekipe su imale po 26 bodova i nalazile se u opasnoj zoni, ali su domaćini sa nova tri boda pobegli iz nje.

Rajo stiže do prednosti u finišu prvog poluvremena. Igrao se 38. minut, a stralac je bio Bueno.

Prednost je duplirana nakon 10-ak minuta igre u drugom delu, doneo ju je Larivej.

Sorijano u 72. minutu donosi nadu gostima da mogu da ostanu nepotaženi, ali Larivej svojim drugim golom pet minuta kasnije rešava sve dileme oko pitanja pobednika za konačnih 3:1.

Almeriji je ovo treći poraz za redom, četvrti u poslednjih pet mečeva, poslednji put su pobedili početkom februara, i to ni manje ni više, nego Atletiko Madrid.