• Autor: Boban Filipović

• 03. januar 2016.

• 13:53

Prvi meč nedeljnog programa 18. kola Premere završen je bez pobednika.

Dobra utakmica u Valjekasu, palo je četiri gola, domaćini su dva puta vodili, ali gosti iz San Sebastijana dva puta uspevali da poravnaju rezultat.

Prvi gol je pao nakon 15 minuta igre kada je Ljorente doveo 'Pčelice' u vođstvo na asistenciju Trashorasa.

Dvanaest minuta kasnije Real Sosijedad je izjednačio. Pardo je izveo prekid, a Elustondo glavnom zatrasao mrežu Valjekana.

Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 1:1, a posle pet-šest minuta igre u nastavku Rajo ponovo vodi. Strelac je bio Hosabed nakon proigravanja Ebarbe.

Međutim, vođstvo domaćih je ponovo trajalo samo 12 minuta.

U 63. minutu Bruma je postigao gol za, istostaviće se, konačnih 2:2, u ulozi asistenta ponovo je bio Ruben Pardo.

Rajo Valjekano je tako prekinuo niz od pet uzastopnih poraza u prvenstvu, ali će ostati u opasnoj zoni, dok je Real Sosijedad na dva boda daleko od nje.