• 23. avgust 2015.

• 22:19

Real Madrid osvojio 'samo' bod na gostovanju kod povratnika u Primeru.

Rafa Benitez startovao
'Kraljevski klub' je otvorio sezonu u Primeri remijem protiv Sportinga iz Hihona u gostima.

Utakmica je završena rezultatom 0:0, jasno je da su Asturijci, koji su se letos vratili u elitu, zadovoljniji ovakvim ishodom.

Real je prvi ozbiljnije zapretio preko Bejla, potom su šanse imali Isko i Ronaldo, njihove promašaje je u finišu provg dela mogao da kazni Paragvajac Sanabrija, ali njegov pokušaj glavom ide preko prečke.

Početkom drugog poluvremena Hihon je mogao da povede preko Karlosa Karmone, izostala je njegova dobra završnica.

U drugoj polovini drugog dela igre Ronaldo je bio u glavnoj ulozi, ali zvenično najbolji fudbaler sveta ni iz tri dobre šanse nije uspeo da nađe pu do mreže Kueljara.

Rafa Benitez je u poslednjih 20-ak minuta pružio priliku Mateu Kovačiću da debitje u dresu Reala u Primeri, to nije donelo rezultat, do kraja beležimo samo još jednu propuštenu priliku njegovog zemljaka Luke Modrića, ostalo je 0:0.

'Merengesima' je nedostajala završnica, odsustvo Karima Benzeme u špicu napada se i te kako osetilo.