Radović čuva Legiju na vrhu

• 18. novembar 2012.

• 17:17

Miroslav Radović nastavlja sa odličnim partijama u dresu Legije. U derbiju 12. kola šampionata Poljske srpski internacionalac je golom doprineo važnom trijumfu svog tima.

I posle 12. kola u šampionatu Poljske, ekipa Legije iz Varšave ostala je na čelu tabele. Lider je danas imao teško gostovanje u Lehu, protiv istoimene domaće ekipe i na kraju trijumfovao rezultatom 3:1.

Najveći deo posla gosti su završili već u prvom poluvremenu. Kosecki i Vavržinjak su već posle 15 minuta doneli dva gola prednosti Legiji, a praktično je sve bilo rešeno kada je Miroslav Radović postigao i treći gol u 33. minutu.

Domaći tim nije uspeo da se oporavi od ovog šoka i u nastavku je uspeo samo da dođe do počasnog gola preko Slusarskog u 74. minutu - 1:3.

Svih 90 minuta odigrao je i Danijel Ljuboja u pobedničkoj ekipi, ali i Vojo Ubiparip, nekadašnji napadač Spartaka u redovima domaćeg tima.

Legija posle 12 kola vodi sa 27 bodova, ispred Polonije sa 24 i Leha sa 23 boda.