22:13

Trka za titulu u Portugalu sve uzbudljivija.

EPA-EFE/MANUEL DE ALMEIDA

Fudbaleri Benfike nastavili su večeras seriju pobeda u šampionatu Portugala.

Oni su pred svojim navijačima u meču 19. kola deklasirali Boavistu sa 5:1 i tako nastavili trku za vodećim Portom, koji trenutno ima dva boda više i jedan meč manje.

Od dvojice srpskih reprezentativaca, na terenu je bio samo Andrija Živković koji je dobio priliku sredinom drugog poluvremena umesto Silve, dok Ljubomir Fejsa nije bio u konkurenciji za sastav zbog povrede.

Žoao Felks u devetom i Pici u 28. minutu doneli su dva gola prednosti domaćima, gosti su u finišu prvog poluvremena smanjili na 2:1, a sve dileme oko pobednika rešio je dvostruki strelac Haris Seferović, svojim golovima u 54. i 72. minutu.

Konačnih 5:1 postavio je Grimaldo u 86. minutu, a u 90. je Mateus promašio penal za goste.