Puče "petarda" na Pishuanu - Ćolov Atletiko pokazao Murinjovim 'đavolima' kako se to radi

nedelja 25.02.2018.
22:35

Ekipa koja je pre nekoliko dana dominirala protiv Mančester junajteda delovala je kao razbijena banda protiv 'jorgandžija' predvođenih fenomenalnim Grizmanom.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Igra mačke i miša na utakmici 25. kola španske Primere između Sevilje i Atletiko Madrida na 'Pishuanu'.

'Kolćonjerosi' su "petrdirali" tim koji je pre samo četiri dana nadigrao Mančester junajted u 1/8 finala Lige šampiona i samo zahvaljujući čudesnom Davidu De Hei nije stekao prednost pred revanš na Old Trafordu'.

Prvo veće uzbuđenje zbilo se pred golom gostiju već u treće minutu, Murijel je izašao sam pred Jana Oblaka, ali Slovenac skida zicer Kolumbijcu i daje veliki vetar u leđa svom timu.

Posle nepunih dvadeset minuta Montela je bio prinuđen da izvrši izmenu, umesto povređenog Hesusa Navasa je zaigrao Lajun i taj momenat uz pomenutu intrevenciju Oblaka kao da su prelomili meč. Do tada, Sevilja je imala loptu u svojim nogama 70% vremena, a onda Atletiko uspostavlja kontrolu na terenu.

Igrao se 29. minutu meča kada su 'jorgandžije' povele, Riko je uvalio u problem Lengela, kome Dijego Košta otima loptu u opasnoj zoni i dovodi svoj tim u vođstvo.

Do odlaska na odmor prednost Atletka je duplirana, Antoan Grizman je postigao prelep gol, sevnuo je projektil sa ivice šensaesterca - 0:2.

Nakon pet minuta igre u nastavku penal za goste, Grzman je precizan, tada je bilo jasno da će bodovi otići u Madrid.

No, to nije bilo sve.

Sredinom drugog poluvremena, nakon još jednog neshvatljivog kiksa poslednje linije Montelinog tima, Grizman asistira Kokeu koji odigrava "poker", a deset minuta pre kraja regularnog toka utakmice Francuz se pobrinuo da pukne "petarda" svojim trećim golom na meču, tj. het-trikom.

Sevilja je u samom finišu uspela da koliko-toliko ublaži katastrofu, Sarabija i rerezervista Nolito su savladali Oblaka u poslednjih pet minuta za konačnih 2:5.

Atletiko Madrid se tako u velikom stilu vratio na sedam poena zaostatka u odnostu na vodeću Barselonu, dok su Andalužani posle ovog debakla skliznuli na tabeli jedno mesto niže u odnosu na prošlo kolo.