Pucanje ograde, neredi navijača, dva prekida i pobeda Monpeljea nakon dva i po sata

nedelja 30.09.2018.
19:42

Potpuna ludnica na "La Mosonu" u okviru osmog kola Lige 1.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Fudbaleri Monpelje slavili su sa 3:0 (2:0) protiv Nima u okviru osmog kola francuskog šampionata, ali će njihova pobeda ostati u senci dva nemila događaja.

Poveli su u 28. minutu preko Ojongo domaći fudbaleri, a nakon toga je usledio prvi prekid.

Pukla je ograda isped navijača domaće ekipe, velika grupa ljudi se srušila na teren, srećom, nije bilo ozbiljnih povreda.

Zbog toga je prvi deo igre produžen za devet minuta, a kasnio je i početak nastavka.

Konačno je došlo u drugo poluvreme, a u 78. minutu je Laborde rešio pitanje pobednika.

Ipak, samo par minuta kasnije, navijači Monpeljea ovoga puta pokušavaju da uđu na teren, nastaje potpuni haos na tribinama, intervenisala je i policija, pa je meč prekinut.

Trajala je pauza preko 15 minuta, meč je konačno nastavljen, promene rezultata do kraja nije bilo, pa je Monpelje slavio.

Upisali su tri boda, ali videćemo kakve ih kazne očekuju najpre zbog pucanja ograde, a potom i zbog nereda koji su priredili njihovi navijači.

Bivši igrač zvezde Damian Le Talek je na terenu proveo svih 90 minuta i pobedničkoj ekipi, Petar Škuletić je na teren ušao u sudijskoj nadoknadi vremena.