PSŽ u velikom stilu odbranio titulu osam kola pre kraja!

Autor: Boban Filipović
nedelja 13.03.2016.
15:49

'Sveci' kao kaznena ekspedicija na gostovanju u Troa, domaćini počašćeni sa devet komada. 'Poker' Zlatana Ibrahimovića. Blanova ekipa može u nastvaku sezone apsolutno da se posveti LIgi šampiona, pošto je naslov prvaka Francuske već obezbeđen.

BETA/AP Photo/Thibault Camus

Nakon 30. kola Lige 1 Pari Sen-Žermen ima 25 bodova više u odnosu na prvog pratioca Monako, pa je i matematički osigurao šampionsku titulu.

Četvrta titula u nizu, šesta u klupskoj istoriji, potvrđena je na veličanstven način - 'devetkom' na gostovanju kod prežaljenog Troa.

Priča je bila gotova već posle nepunih 20 minuta igre kada je na semaforu pisalo 0:3.

Prvo je Edison Kavani iskoristio poklon i iz 'popravnog' doveo 'Svece' u vođstvo, potom je Ibrahimović maestralno spojio s golom Havijera Pastorea, a nedugo potom se upisao i Adrijen Rabio. Sve se to izdešavalo u intervalu od 13. do 19 . minuta.

Novi 'blic-krig' šampiona Francuske usledio je početkom drugog poluvremena, kada je Zlatan Ibrahimović u razmaku od devet minuta postigao tri gola i zabeležio het-trik.

Tri minuta posle trećeg gola švedskog reprezentativca, Saunije, štoper gostiju koji je kardinalno pogrešio kod prvog gola, postiže i autogol. Ovo baš nije njegov dan.

U 75. minutu, nesrećni Troa je ostao s igračem manje jer je Karabu kao poslednji igrač odbrane skrivio penal. Kavaniju je golaman Drejer odbranio udarac sa 'kreča', ali je Urugvajac opet bio dobar na popravnom i postigao svoj drugi gol na utakmici.

"Tačku na I" stavio je Zlatan Ibrahimović svojim četvrtom golomn na meču minut pre kraja za konačnih 0:9.

Zanimljivo, 'Ibrakadabra' je premašio cifru od 100 golova u Ligi 1, na 115 nastupa postigao je 102 gola.

Pogled na tabelu Lige 1 nakon nepotpunog 30. kola dovoljno govori koliko je PSŽ dominantan u Francuskoj ove sezone.