PSŽ u ozbiljnoj krizi, samo jedna pobeda na poslednjih sedam utakmica

subota 04.05.2019.
18:59

Treći vezani neuspeh ekipe Tomasa Tuhela, šesti u poslednjih sedam mečeva.

Beta/AP Photo/Darko Vojinović

Fudbaleri Pari sen Žermena su osvojili titulu u Francuskoj, ali će ovu sezonu želeti što pre da zaborave.

Do finala Liga kupa nisu ni stigli, u finalu Kupa Francuske su poraženi od Rena posle penal lutrije, da bi u Ligi šampiona takmičenje završili u osmini finala, gde su ispali od Mančester junajteda.

Sezonu završavaju u veoma lošem raspoloženju, gotovo da nikoga ne mogu da pobede, pa su tako danas podelili bodove sa Nicom u 35. kolu Lige 1.

Meč na "Parku prinčeva" okončan je sa 1:1 (0:0), u poslednjih sedam mečeva samo su savladali posrnuli Monako (3:1).

Da stvar bude još gora, izašli su na teren u prilično jakoj postavi, od starta su igrali Kavani i Nejmar, Mbape je izostao zbog suspenzije.

U prvom delu nije bilo golova, videli smo dobru priliku Nejmara u devetom minutu, ali je golman Nice Benitez sjajno reagovao.

Na samom startu nastavka Nica dolazi do prednosti, centaršut Dantea je u pogodak pretvorio Ganago.

Igrao se 60. minut kada su Parižani dobili idealnu priliku da poravnaju rezultat, sudija Šnajder im je dodelio jedanaesterac, a precizan izvođač najstrože kazne bio je Nejmar.

Kavani tri minuta kasnije postiže pogodak za preokret, ali je on poništen zbog ofsajda, da bi u 88. minutu veliku priliku propustio Nejmar, iz dobre situacije je tukao preko gola rivala.

U poslednjem minutu faul u kaznenom prostoru Nice, sudija je odlučio da pogleda snimak, nakon kojeg je dodelio i drugi jedanaesterac Parižanima.

Ovoga puta je Kavani preuzeo odgovornost, ali ga je Valter Benitez pročitao i odbrani mu udarac sa kreča.

Na kraju podela bodova, neće uticati na činjenicu da je PSŽ obezbedio titulu, ali će definitivno uticati na atmosferu u ekipi i status Tomasa Tuhela na klupi "Svetaca".

Nica sa druge strane sedma sa 52 boda, ekipa Patrika Vijere ima "tripl-dabl" učinak ove sezone, trenutno su na 14 pobeda, 11 poraza i 10 remija, uz poprilično nestavrnu gol razliku od 27:31.