sreda 14.03.2018.
19:03

Fudbaleri Pari sen Žermena nastavili su sigurnim koracima ka osvajanju tituleu Francuskoj.

EPA-EFE/YOAN VALAT

"Sveci" su u okviru 31. kola na svom stadionu dočekali Anže, a nakon 90 minuta igre slavili su sa 2:1 (2:0).

Poveli su u 12. minutu, Draksler je poslao sjajan pas ka Mbapeau, a mladi Francuz je udarcem u dalji ugao zatresao mrežu gostiju.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, veliki peh za Parižane, Tijago Mota je bio "neoprezan", pa se nakon skoka dočekao na štopera gostiju Tomasa, sudija je iskusnog Brazilca sa italijanskim pasošem počastio direktnim crvenim kartonom.

Ipak, to nije preterano usporilo domaćina, igrao se 25. minut, kada su poveli sa 2:0.

Kurzava je lepo prihvatio loptu na levoj strani, prosledio ju je potom do Mbapea, koji ne propušta ovakve prilike i iz dobre pozicije smešta loptu iza leđa golmana Anžea i tako duplira vođstvo svoje ekipe, svojim drugim golom na susretu.

Drama ipak nije izostala na "Parku prinčeva", igrao se 75. minut kada je sjajni Ekambi pobegao uspavanoj odbrani "Svetaca" i lako matirao nemoćnog Trapa za 2:1. Bio je to njegov 15. pogodak ove sezone.

Nakon toga je Mbape mogao da otkloni sve sumnje i kompletira het-trik, ali je samo pogodio levu stativu.

Igrao se poslednji minut regularnog dela, kada se Kamerunac Ekambi našao u novoj šansi, ali ga je Trap ovoga puta sprečio da postigne gol sjajnom intervencijom.

Na kraju pobeda PSŽ, koji sada ima čak 17 bodova više od Monaka, uz utakmicu više od aktuelnog šampiona.