PSŽ se namučio u Liga kupu, ali došao do osam najboljih!

utorak 18.12.2018.
23:49

Fudbaleri Pari sen Žermena slavili su na gostovanju u Orelanu u okviru 1/8 finala Liga kupa.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Aktuelni šampion francuske i osvajač Liga kupa, gostovao je u okviru osmine finala ovog takmičenja niželigašu Orelanu, favorizovani gosti su dosta teže od očekivanog slavili sa 1:2 (0:1).

U prvih 11 nije bilo Nejmara i Mbapea, potonji je meč počeo na klupi, dok Brazilac nije bio ni u protkolu.

Izveo je Tuhel poprilično jak sastav, od starta su na terenu bili Areola, Markinjos, Silva, Kimpembe, Dani Alveš, Draksler, Bernat, Di Marija i Kavani, standardni prvotimci, a tu su bili još i Nkunku i Čupo-Moting.

Poveli su "Sveci" u 41. minutu, strelac je bio Edi Kavani, na asistenciju Di Marije.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, u nastavku je priliku dobio i Mbape, da bi domaćin poravnao rezultat u 70. minutu preko Lopija.

Samo 11 minuta kasnije, PSŽ ipak vraća prednost, gol postiže mladi Dijabi, koji je samo tri minuta pre toga na terenu zamenio Nkunkua.

Ispostavilo se da je mladi vezista postavio i konačan rezultat, te je PSŽ izborio plasman u četvrtfinale Liga kupa.