PSŽ posrnuo u Remsu, bura na Korzici!

• Autor: Filip Mitrović

• 02. mart 2013.

• 23:00

Iako je poslednjih pola sata imao igrača više na terenu, Pari Sen-Žermen poražen na gostovanju u Remsu minimalnim rezultatom, pa će Lion eventualnom pobedom na gostovanju u Brestu imati priliku da se izjednači sa "Svecima" po broju bodova. Derbi Korzike pripao Bastiji, ''pljuštali'' crveni kartoni.

U okviru 27. kola francuske Lige 1, davljenik za opstanak u eliti, Rems, savladao je lidera Pari Sen-Žermen rezlutatom 1:0.

Junak pobede bio je Kričoviak, koji je savladao Sirigua u 64. minutu.

Pobeda je slađa jer je ostvarena sa igračem manje, pošto je Glombard u 60. minutu morao van igre zbog dva žuta kartona.

PSŽ ostaje prvi sa 54 boda, dok Rems beži iz opasne zone i nalazi se na 15. mestu sa 27 bodova, koliko imaju i Sošo i Bastija, koji svoje mečeve igraju od 20h.

Kad su u pitanju ostali susreti odigrani u suboru, najubedljiviji je bio Sent Etjen, koji je na svom terenu deklasirao Nicu sa 4:0, a Nemanja Pejčinović je u gostujućoj ekipi bio među rezervama.

Pavle Ninkov je bio starter u ekipi Tuluza koja je na svom terenu igrala bez golova sa Evijanom, u čijim redovima je Miloš Ninković dobio priliku u drugom poluvremenu.

Mnogo bure izazvao je derbi Korzike koji je pripao domaćoj Bastiji rezultatom 1:0. Posebno buran bio je finiš, obeležen incidentima, a epilog svega je ukupno pet crvenih kartona - dva za domaće i čak tri za goste.