subota 04.08.2018.
16:02

Tri komada u mreži Monaka, PSŽ je stigao do prvog trofeja.

EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

U Kini na stadionu Šenžen odigrano je finale Super kupa Francuske, sastali su se Pari Sen Žermen i Monako, a na kraju smo videli laganu pobedu Parižana, bilo je 3:0 (2:0).

Oba tima i dalje nisu u formi, mnogi važniji igrači su ostali na klupi, pojedini se još nisu ni vratili sa odmora nakon Mundijala.

Đanluiđi Bufon je zabeležio svoju prvu zvaničnu utakmicu u dresu PSŽ-a, što je svakako vredno pomena.

Šampioni Francuske su došli do prednosti fantastičnim golom Anhela Di Marije iz slobodnog udarca u 33. minutu, da bi 7 minuta kasnije Nkunku uspeo da povisi na 2:0.

Rezultat od 3:0 postavlja u 67. minutu Timoti Vea nakon sjajnog prodora i asistencije Nsokija, da bi konačnih 4:0 postavio svojim drugim golom Anhel Di Marija u nadoknadi vremena.

PSŽ: Bufon - Dagba, Silva (od 74' Bernede), Rimane, Nsoki - Verati (od 76' Nejmar), Diara (od 64' Markinjoš), Rabio - Di Marija, Vea, Nkunku.

Monako: Benaljo - Glik, Rađi, Žemerson - Grandsir (od 46' Keita), Pele (od 46' Diop), Tilemans, Ahulu, Serano - Roni Lopez (od 65' Mbula), Jovetić.