PSŽ po navici, "poker" golova u mreži Remsa

sreda 26.09.2018.
22:57

Aktuelni prvak Francuske maksimalan i nakon sedmog kola.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Ništa novo u Francuskoj, PSŽ je slavio i po sedmi put od starta ove sezone, žrtva "Svetaca" ovoga puta bio je nemoćni Rems.

Puleni Tomasa Tuhela su slavili sa 4:1 (3:1).

Gosti su gotovo razljutili domaćina, kako su poveli već u drugom minutu, Šavaleran je bio strelac.

Samo tri minuta kasnije, PSŽ poravnava, strelac je bio Edinson Kavani.

U 23. minutu je Tuhel morao da napravi prvu izmenu, povredio se mladi Dagba, pa je na teren kročio Toma Menije.

Samo minut kasnije, penal za PSŽ, Nejmar preuzima odgovornost i donosi preokret "Svecima".

Do poluvremena PSŽ stiže i do trećeg gola, ponovo je strelac bio Kavani, ovoga puta u 44. minutu susreta.

U nastavku, sve dileme otklanja rezervista Menije, koji nakon samo 10 minuta igre postiže gol na asistenciju Dijabija za konačnih 4:1.

PSŽ tako nakon sedam odigranih kola ima maksimalan broj bodova (21), dok je Rems 14. sa osam bodova. Parižani su se već i odlepili, kako beže Lionu, Marseju i Lilu osam bodova.