PSŽ pao u Bordou!

• Autor: Boban Filipović

• 15. mart 2015.

• 19:25

Žirondinci slave pobedu nad aktuelnim šampionom Francuske, junak velikog trijumfa je Urugvajac Dijego Roljan, koji je dva minuta pre kraja presudio gosima iz prestonice.

Nakon što su herojski eliminisali Čelsi u 1/8 finala Lige šampiona, fudbalere Pari Sen-Žermena je čekao veliki izazov u 29. kolu Lige 1 protiv odlične ekipe Bordoa u gostima.

Žirondinci su danas pokazali da su u odličnoj formi i zabeležili veliku i važnu pobedu kojom ostaju u trci za izlazak na evrocenu.

Bordo je poveo golom Sanea u 18. minutu utakmice, a rezultat se nije menjao sve do odlaska na odmor.

Drugo poluvreme dosta sadržajnije i uzbudlivije, 'Sveci' su poravnali nakon pet miinta igre, strelac je bio Zlatan Ibrahimović na asistenciju Havijera Pasrtorea.

Domaćin je ponovo poveo 20 minuta pre kraja utakmice golom Hazrija, ali Ibrahimović u 85. minutu sa penala ponovo donosi novo poravnanje.

Da se gosti vrate u prestonicu praznih rukava pobrinuo se Dijego Roljan u 88. minutu meča, urugvajski napadač je pogodio mrežu Sirigua na asistenciju Mariana za konačnih 3:2.

PSŽ ostaje na drugoj poziciji sa 56 osvojenih bodova, jedan manje od Liona i tri od Marseja, koji se sastaju večeras na 'Velodromu' u derbiju 29. kola Lige 1.

Bordo je šesti na tabeli sa 48 osvijenih bodova.