PSŽ osvojio i Kup Francuske, kakav oproštaj Zlatana Ibrahimovića!

• Autor: Milovan Longinov

• 21. maj 2016.

• 23:20

Fudbaleri Pari sen Žermena osvojili su i četvrti domaći trofej ove sezone.

Parižani su posle Superkupa u avgustu, Lige 1, Liga kupa došli i do trofeja u Kupu Francuske pošto su u finalu savladali Olimpik Marsej rezultatom 4:2.

PSŽ je poveo već u drugom minutu golom Matuidija, ali je u 12. Tojven izjendnačio na 1:1 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Zlatan Ibrahimović. Prvo je u 47. minutu postigao pogodak sa bele tačke, a potom je u finišu povisio na 4:1. Prethodno je Kavani u 57. minutu Kavani postigao pogodak za 3:1.

Drugi gol za Olimpik Marsej postigao je Bačuaji 87. minutu.

Najlepši trenutak na meču dogodio se u 89. minutu kada je Loran Blan odlučio da iz iz igre izvede Zlatana Ibrahimovića kako bi dobio ovacije u svom poslednjem meču u dresu Parižana.

Ibrahimović je tokom četiri godine u Parizu osvojio 10 trofeja, ali nažalost nije uspeo da se domogne pehara u Ligi šampiona.

Osvojio je sve četiri Lige 1, dva Kupa Francuske, i po tri puta Liga kupa i Superkupa Francuske.