PSŽ nemoćan bez Nejmara, Lion dobio derbi!

nedelja 03.02.2019.
22:57

Derbi u Lionu pripao domaćinu, ''Sveci'' pretrpeli prvi poraz ove sezone u Ligi 1!

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Posle 20 utakmica u kojima su ostvarili 18 pobeda i dva remija, ekipa Pari Sen Žermena večeras je, u 21. kolu, doživela i prvi poraz.

To joj se dogodilo na gostovanju ekipi Liona koja je slavila sa 2:1, iako je tim  Tomasa Tuhela uspeo prvi da stugne do gola.

PSŽ je večeras nastupio bez povređenih Nejmara i Veratija, ali je već u sedmom minutu uspeo da stekne rezultatsku prednost. Draksler je tada povukao kroz sredinu, a onda u kaznenom prostoru pronašao Di Mariju koji iskosa sa leve strane šalje precizan udarac u suprotni ugao - 0:1.

Ali, ovo nije previše uzdrmalo ekipu Liona, koja je uz podršku sa tribina uspela da stigne do izjednačenja u 33. minutu. Duboa je sa desne strane uputio odličan centaršut u peterac, tamo je pravovremeno reagovao Dembele koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu, a golman ''Svetaca'' Areola je izleteo u prazno - 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a trenutak odluke dogodio se posle samo četiri minuta igre u nastavku. Dembele je iznudio jedanaesterac, Tijago Silva ga je oborio u kaznenom prostoru, a precizan sa bele tačke bio je Fekir - za preokret, 2:1 u korist Liona!

U narednih nekoliko minuta ređale su se šanse Drakslera, pa Mbapea, ali PSŽ nije uspeo da uzvrati.

S druge strane, mogao je i Lion do ubedljivijeg vođstva, ali Dembele u 85. minutu nije uspeo da na pravi način reši situaciju jedan na jedan sa golmanom Areolom koji je u tom dvoboju izašao kao pobednik.

Lion se večerašnjim trijumfom učvrstio na trećem mestu sa 43 boda, a Parižani su i dalje vodeći sa 56 bodova.