subota 17.02.2018.
18:52

Jasno je da su u Ligi 1 za tri klase iznad 90% timova.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fudbaleri Pari sen Žermena pobedili su na svom Parku prinčeva ekipu Strazbura rezultatom 5:2 (3:1) u 26. kolu Lige 1.

Strazbur je poveo u šestom minutu golom Ahulua, ali je već do 22. PSŽ imao dva gola prednosti.

U 10. minutu Dreksler je izjednačio, da bi potom u 21. i 22. Nejmar i Di Marija pogodili za 3:1 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu, na scenu je stupio Kavani koji je u 73. i 79. dva puta pogodio u metu, a prethodno je na kratko ponovo "zakuvao" Bahonen pogotkom u 67. minutu.

Dobra vest za Parižane je i to da se posle duže vremena u tim vratio Tijago Mota, koji je u 58. minutu zamenio Lasanu Dijaru.

PSŽ je zadržao 12 bodova prednosti u odnosu na Monako, ali jasno je da su u ovom prvenstvu svi daleko iza Parižana, tako da se čeka duel sa Realom u Ligi šampiona.