Prvi remi Bajerna, šampion rutinski

• 17. novembar 2012.

• 17:28

Nirnberg je postao tek drugi tim koji u prvih 12. kola Bundeslige nije poražen od vodećeg Bajerna. Današnji kiks lidera iskoristio Ajntraht, koji se primakao na sedam bodova zaostatka, ali i aktuelni šampion Dortmund.

Bajern je u 12. kolu Bundeslige gostovao Nirnbergu i sudeći po početku utakmice, nije izgledalo da bi domaćin mogao da iznenadi velikog favorita.

Naime, hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić je posle samo tri minuta igre uspeo da zatrese mrežu domaćeg tima, ali što se goova tiče, to je od Bavarac bilo sve u ovom meču.

Na samom početku drugog poluvremena, Fojlner je sa preko 20 metara iznenadio nesigurnog Nojera za konačnih 1:1. Domaći su u poslednjih petnaestak minuta igrali bez isključenog Gebarta, ali Bavarci to ipak nisu iskoristili.

Što se tiče ostalih rezultata, Ajntraht je na svom terenu ostvario očekivanu pobedu nad slabašnim Augsburgom, rezultatom 4:2, dok je rutinski trijumf ostvario i aktuelni šampion Dortmund, koji je već posle prvih 45 minuta završio posao protiv Grojter Firta.

Srpski reprezentativac Neven Subotić se posle kraće pauze zbog povrede vratio u ekipu ''milionera''.

Od prvog minuta na terenu je bio i Zdravko Kuzmanović, čiji je Štutgart odneo bodove iz Menhengladbaha, a odlučio je autogol Bruersa za konačnih 1:2.

Istim rezultatom Frajburg je kao gost iznenadio ekipu Hanovera, dok je Hamburg golom Sona bio bolji od ekipe Majnca.

Konačno, Leverkuzen je u jednom od najzanimljivijih mečeva ovog kola savladao Šalke sa 2:0, golovima Širlea i Kislinga, pa se prednost Bajerna na vrhu tabele praktično nije nimalo istopila.