subota 17.10.2020.
15:00

Granada slavila u mini derbiju Andaluzije.

EPA-EFE/Quique Garcia

Fudbaleri Sevilje doživeli su prvi poraz ove sezone, pošto je u lokalnom derbiju, Granada slavila rezultatom 1:0 (0:0).

Tragičar Sevilje bio je Đoan Đordan, koji je u nadoknadi prvog dela dobio crveni karton. Granada je do pobede došla u finišu utakmice, strelac je bio Erera u 82. minutu.

Hulen Lopetegi je odlučio da promeša sastav posle reprezentativne pauze, ali danas ništa nije išlo na ruku Sevilje.

Prvo je zbog povrede teren morao da napusti Eskudero, zamenio ga je Akunja, a potom je u nadoknadi prvog poluvremena Đordan morao da napusti teren zbog gluposti i dva žuta kartona u razmaku od nekoliko sekundi. Malo je reći da je tako direktno uticao na konačni ishod, jer je Granada u nastavku u potpunosti preuzela kontrolu.

U drugom poluvremenu, domaći su iskoristili brojčanu prednost, imali više prilika, a najbliži golu bio je Puertas.

Domaći su slomili otpor Sevilje tek u finišu utakmice, Erera je bio najviši u skoku, lepo je nadskočio Karlosa i glavom matirao Bona za 1:0.

To je bilo sve, Sevilja nije uspela da se vrati i osvoji makar bod, pa je posle dve pobede i remija sa Barsom, ovo prvi poraz Lopetegijevog tima.

S druge strane, sjajna Granada je sada privremeno na čelu tabele sa 10 bodova koliko ima i Real Madrid. Andalužani sada imaju skor 3-1-1 i nastavljaju da žive svoj san ove jeseni.