Prvi poraz Intera, Udineze odneo bodove sa 'Meace'

16:57

Veliko iznenađenje na premijeri 17. kola Serije A.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Lider Kalća je podbacio kada se to najmanje očekivalo. U situaciji kada su bili u usponu forme, Spaletijevi puleni su poraženi od Udinezea na svom bunjištu.

Iznenađenje je najavio Lazanja u 14. minutu utakmice kada je na asistenciju Vidmera doveo 'Zebrete' u vođstvo, ali samo dva minuta kasnije kapiten 'Neroazura' Mauro Ikardi poravnava rezultat uhvativši volej u petercu posle centaršuta Kadreve sa desnog krila.

Do odlaska na odmor rezultat se nije menjao iako su Perišić i Kandreva imali dobre prilike da preokrenu rezultat, početak drugog poluvreemena obeležila je jalova inicijativa Intera iz koje se nije izrodilo ništa, a posle sata igre gosti su ponovo poveli.

Santon je igrao rukom u šesnaestercu, sudija je na asistenciju VAR tehnologije pokazao na kreč jer je bilo sporno da li je lopta izašla van terena neposredno pre toga. Rodrigo De Paul je bio siguran sa 'bele tačke', tukao je pod prečku, ni specijalita za penale Samir Handanović nije imao nikakve šanse.

Posle novog vođstva 'Zebreta', 'Neroazurima' kao da je ušla voda u uši, njihovi ataci su bili sve bezopasiji, a presudu je uručio Barak posle kontre koja je sevnula u 77. minutu i postavio konačnih 1:3.

Da bi Inter ostao na prvom mestu na tabeli  biće neophodno da Napoli večeras ne pobedi u Torinu, ni Juventus sutra u Bolonji.

U prilogu pogledajte golove sa 'Meace'.

25 Komentara

Shang Tsung
Sunday, 17.12.2017
00:17

Po logici fanova PL ovo je najbolja liga na svetu,svako svakog moze da pobedi,definitivno deluje da bi mogla da bude najzanimljivija na svetu,sto se ove sezone tice.Inter nema toliko jake individualce,ne moze stalno Ikardi i Kandreva kao kombinacija da donose 3 boda.Ne vidim razlog za kritike Spaletija,izvlaci maksimum,Inter je mnogo skocio,jos malo i bice opet bas dobri.

18:40

a razbuktali se malo :)) da se tako lako osvaja titula,pa i udineze bi ih imao mnogo vise..

PLANETA MILAN
20:42

Udineze nema nijednu.

No rules
18:36

Igra nam je dosadna. Nemamo raznovrsnost niti postoji rezervni plan. Isti sterteri, ista formacija, iste izmjene.. ne daj boze da se povrijede Miranda ili Skriniar, bio bi to raspad sistema. Udineze nas cesto iznenadi ne leze nam ni malo. Idemo dalje, prvi je poraz samo da igracima ne padne moral. Forza!

amigo999
21:07

Santon, katastrofalno los danas(inace nemoze odigrati 2-3 utakmice zaredom dobro, nije top igrac). Dambrosio dosta los, Valero los, Brozovic los...

po cetvrtu zvjezdicu
18:27

mi smo kisali s Laziom Inter do danas nije ni jednom ozbiljno kiksnuo pa nemoze ih taj svemoguci Handanovic spasavati cjelu godinu

Aleksandar Jovancevic
18:27

Juve ce biti opet prvi,Inter za pocetak mora da se zadovolji top 4.

La bestia negra
18:24

Usla voda u usi

amigo999
18:16

Poraz Spalertija/Santona...Santonove greske za 0-1 i za 1-2...Zasto smo kupili Dalberta? Zasto Karamoh umesto santona kod 1-2? Nije panika, uzmi Dalberta, imali smo jos pola sata do kraja....Greske Spaletija.-...

18:51

dalbert greje klupu...mogao je da igra LE sa nicom i to nokaut fazu ali se odlucio za utakmice protiv Pordenonea...isto kao Kanselo

18:12

Kakav Inter i fudbal. To ko neke godine kad je Arsenal bio prvi do januara, pa jedva ostaše u top 5.

FK Metalac
18:09

Odjuriti Dambrozija i Santona, !!! Dovesti Baraka i Adnana momci su razbili Inter

juvealexx
18:08

Najavio sam poslije utakmice s Juventuom kad nisu stvorili nijednu priliku da im je igra "pročitana" da će inter početi padati i gubiti bodove , umalo ih je iznenadio trećeligaš u kupu a Udinese razotkrio sve njihove slabosti , isti scenarij smo gledali prije 3 god , do nove godine su se držali a na kraju "potonuli"

Stefan Stojkovski_fb
18:04

Ne moze se igrati sa samo 11 igraca od koji samo 3,4 su klasa pa makar bilo i domace prvenstvo... Ali mislim da bilo bi cudo da inter i ovu godinu ne izbori LS , I svako ko razume fudbal zna da je Juventus klase iznad ostalih u Italiju , mogu da nadigraju bilo koji protivnik a pritom na klupu da ostanu Dybala,Douglas Costa,Bernardeski,Marchisio,Pjaca,Rugani,Lichsteiner,Alex Sandro koji zajedno vrede bar 400 mil, razlika ce biti uvidna kao i svake godine od fevruaru kad svi ce da opadnu tad ce Juventus da se izdvoji zbog vise odmorenih i kvalitetnih igraca.