Prvi poraz Intera, Udineze odneo bodove sa 'Meace'

• 16. decembar 2017.

• 16:57

Veliko iznenađenje na premijeri 17. kola Serije A.

Lider Kalća je podbacio kada se to najmanje očekivalo. U situaciji kada su bili u usponu forme, Spaletijevi puleni su poraženi od Udinezea na svom bunjištu.

Iznenađenje je najavio Lazanja u 14. minutu utakmice kada je na asistenciju Vidmera doveo 'Zebrete' u vođstvo, ali samo dva minuta kasnije kapiten 'Neroazura' Mauro Ikardi poravnava rezultat uhvativši volej u petercu posle centaršuta Kadreve sa desnog krila.

Do odlaska na odmor rezultat se nije menjao iako su Perišić i Kandreva imali dobre prilike da preokrenu rezultat, početak drugog poluvreemena obeležila je jalova inicijativa Intera iz koje se nije izrodilo ništa, a posle sata igre gosti su ponovo poveli.

Santon je igrao rukom u šesnaestercu, sudija je na asistenciju VAR tehnologije pokazao na kreč jer je bilo sporno da li je lopta izašla van terena neposredno pre toga. Rodrigo De Paul je bio siguran sa 'bele tačke', tukao je pod prečku, ni specijalita za penale Samir Handanović nije imao nikakve šanse.

Posle novog vođstva 'Zebreta', 'Neroazurima' kao da je ušla voda u uši, njihovi ataci su bili sve bezopasiji, a presudu je uručio Barak posle kontre koja je sevnula u 77. minutu i postavio konačnih 1:3.

Da bi Inter ostao na prvom mestu na tabeli  biće neophodno da Napoli večeras ne pobedi u Torinu, ni Juventus sutra u Bolonji.