Prvi poraz Evertona, Sautempton u seriji

nedelja 25.10.2020.
16:53

Tim Karla Anćelotija doživeo prvi poraz u šestom kolu Premijer lige.

EPA-EFE/Nick Potts / POOL

Fudbaleri Sautemptona pobedili su na svom stadionu ekipu Evertona rezultatom 2:0 (2:0), u šestom kolu Premijer lige.

Dvostruki asistent bio je sjajni Deni Ings, a strelci Vard-Praus i Če Adams.

Domaći su pitanje pobednika rešili u razmaku od osam minuta, pošto je u 27. Ings lepo proigrao Vard-Prausa, a ovaj zategao u dalji ugao, da bi u 35. Ings sa levog krila pronašao Adamsa na drugoj stativi - 2:0.

Everton danas nije ličio na tim iz prethodnih kola, Karlo Anćeloti je odmah na poluvremenu izveo Ivobija i uveo Bernara, ubrzo je napravio još dve izmene, ušli su Gordon i Fabijan Delf, ali su gosti danas bili ispod svog nivoa.

Sve je bilo gotovo kada je u 72. minutu Lukas Dinj zaradio direktan crveni karton zbog preoštrog starta nad Voker-Pitersom.

Do kraja, Sautempton je uspeo da sačuva vođstvo i veže četvrti meč bez poraza, uz čak tri pobede, pa sada ima 10 bodova, tri manje od lidera Evertona i Liverpula.

Ova utakmica je još jedan dokaz u nizu da nas čeka nepredvidiva i zanimljiva sezona do samog kraja u kojoj će svako svakog moći da pobedi...