četvrtak 24.01.2019.
15:21

Lider turske Superlige ispao je u osmini finala turskog kupa.

Epa/Sascha Steinbach

Bašakšehir je u prvom duelu na svom stadionu slavio sa 1:0 protiv drugoligaša Hatajspora, a u revanšu je trenutno najbolji tim turskog fudbala doživeo pravi debakl.

Poraženi su u Antiohiji od Hatajspora rezultatom 4:1 (3:1) te je drugoligaš sa ukupnih 4:2 overio plasman među osam najboljih ekipa u kupu.

Poveli su domaći fudbaleri u 12. minutu, Abdioglu je anulirao prednost Bašakšehira iz prvog duela.

Ipak, samo sedam minuta kasnije, prednost ekipi iz Istanbula vraća srpski internacionalac Miloš Jojić. Bio je to njegov prvenac u dresu Bašakšehira u takmičarskim mečevima.

Nije dugo nerešen rezultat ostao na snazi, Ajdin vraća prednost Hatajsporu, ali je Bašakšehir zbog gola u gostima i dalje bio u prednosti.

To se menja krajem prvog dela igre, kada je Ilgaz povisio prednost drugoligaša, bio je 3:1, 3:2 u dvomeču za Hatajspor.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi domaćin stekao i tri gola prednosti, Ajdin postiže drugi pogodak.

Uveo je trener Bašakšehira i prvotimce Napoleonija, Višću i Irfana Kavečija, ali promene rezultata nije bilo, ekipa Miloša Jojića, koji je odigrao svih 90 minuta, doživela je pravi debakl na jugu Turske.

Hatajspor je sa ukupnih 4:2 overio plasman u četvrtfinale, protiv aktuelnog lidera turske Superlige.