Prvak Turske poražen u Ankari, bivši igrač Liverpula napravio haos

petak 13.10.2017.
21:33

Fudbaleri Genčlerbiriglija slavili su na svom terenu protiv Bešitkaša.

EPA/TOLGA BOZOGLU

Aktuelni šampion Turske nastavio je da posrće u tamošnjem šampionatu, upisali su i drugi poraz ove sezone, ovoga puta poraženi su od Genčlerbirligija rezultatom 2:1 (1:0).

Poveli su domaći golom Murićija u 16. minutu i to je bio jedini gol u prvih 45 minuta.

U nastavku, nakon samo tri minuta, veoma bizarna situacija.

Rajan Babel je ušao u igru umesto Džermejna Lensa u 48. minutu, a manje od minuta kasnije zaradio je direktan crveni karton! Đonom je u lice neoprezno udario protivničkog igrača, sudija nije imao dilemu.

To je dovelo do toga da u 73. minutu ekipa iz prestonice poveća prednost na 2:0, strelac je bio crnogorski internacionalac Šćekić.

Gosti su ipak uspeli da unesu dramu u finiš susreta, u 87. minutu je sa kreča bio precizan Dženk Tosun.

Ipak, Bešiktaš nije imao snage da dođe do drugog gola i izjednačenja, te su ostali bez bodova.

Duško Tošić je na terenu proveo svih 90 minuta u dresu istanbulskih "Orlova".

Bešiktaš ostaje drugi sa 14 bodova, imaju pet manje od Galatasaraja koji je prvi, ali i utakmicu više. Do kraja kola bi mogli da budu i šesti na tabeli. Genčlerbirligi je upisao tek drugu pobedu u sezoni, sada su 15, tik iznad zone ispadanja.