Prštalo u Napulju, crveni kartoni, promašen penal, Juve odlazi kući pevajući!

• 03. mart 2019.

• 22:26

Derbi 26. kola doneo dosta uzbuđenja, Napoli bio u prilici da nadoknadi dva gola zaostatka, ali ni penal im za to nije bio dovoljan.

U duelu vodećih na tabeli Serije A, Juventus je večeras, u 26. kolu, kao gost savladao ekipu Napolija sa 2:1 i tako uvećao svoju prednost na vrhu tabele na čak 16 bodova razlike, dvanaest kola pre kraja sezone.

Problemi za Napolitance počeli su od 25. minuta, kada je Malki napravio kardinalnu grešku pred svojim kaznenim prostorom, Ronaldo je oduzeo tu loptu, a golman Meret je u pokušaju da interveniše, na ''kapici'' šesnaesterca faulirao Ronalda i - dobio direktan crveni karton.

Iako sa igračem manje, Napoli je odmah mogao do izjednačenja, već u 30. minutu, ali je Zjelinski pogodio stativu!

Brojčanu prednost na terenu Juve je iskoristio nedugo zatim, u 39. minutu meča, kada je Emre Džan posle centaršuta Bernardeskija sa desne strane, udarcem glavom pogodio mrežu Ospine za velikih 2:0 u korist gostiju.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a posle samo dva minuta igre u nastavku, Juventus je ostao bez strelca vodećeg pogotka, Miralema Pjanića, zbog drugog žutog kartona, pa su obe ekipe nastavile sa po jednim igračem manje na terenu! Pjanić je na sredini terena rukom presekao jednu loptu i za sudiju Rokija nije bilo dileme - neumoljivo mu je pokazao put u svlačionicu.

Tada su domaći videli svoju šansu za preokret, zaigrali su ambicioznije i agresivnije i kao plod svega toga, Kaljehon je u 61. minutu smanjio na 2:1. Insinje je centrirao sa leve strane u peterac, a tu je najbrži bio Kaljehon koji šalje loptu u mrežu.

Prava uzbuđenja usledila su na ulasku u fniš meča. Igrao se 82. minut utakmice, kada je lopta pogodila Aleksa Sandra u ruku, u kaznenom prostoru Juventusa. Domaći su tražili penal, sudija je morao da konsultuje VAR tehnologiju i pošto je pogledao snimak, odlučio je da pokaže na belu tačku.

Ostalo je 2:1, do kraja još dosta nervoze na terenu, ali bez nekih novih velikih prilika za promenu rezultata.

Dodajmo još da je naš Nikola Maksimović odigrao svih 90 minuta u domaćem timu, na poziciji štopera, u tandemu sa Kulibalijem.