nedelja 31.03.2019.
14:56

Videli smo sve na Old Firmu.

Epa/Georgi Licovski

Fudbaleri Seltika ostvarili su pobedu u 30. kolu škotske Premijer lige pošto su na svom terenu savladali velikog rivala Rendžers sa 2:1 u 416. Old Firmu.

Od samog početka meča na Seltik Parku domaćin je preuzeo terensku inicijativu i poveo u 27. minutu kada je pogodio Odson Eduard na asistenciju Foresta.

Četiri minuta kasnije usledio je novi udar za ekipu koju sa klupe predvodi Stiven Džerard, Morelos je naseo na provokaciju Brauna i zaradio direktan crveni karton.

Seltik je u drugo poluvreme ušao veoma ležerno što im se u 63. minutu obilo o glavu pošto je Rendžers izjednačio pogotkom Rajana Kenta.

Usledio je nešto mirniji ritam bez previše šansi, da bi ključni trenutak utakmice usledio u 86. minutu kada je grešku Tavernija iskoristio Forest koji je savladao Mek Gregora i tako doneo veliku pobedu u Old Firmu.