Prštalo na "Eland roudu", Mitrović dvostruki strelac, ali pobedu piše Bijelsin Lids!

subota 19.09.2020.
17:54

Prvi meč Premijer lige na ovom stadionu posle 16 godina i pravi fudbalski spektakl.

EPA-EFE/Carl Recine / POOL

Fudbaleri Lidsa i Fulama odigrali su sjajan meč u drugom kolu Premijer lige, domaćin je imao veliku prednost, ali su do poslednjeg minuta strepeli, ipak, uspeli su da upišu prvi trijumf u Premijer ligi, slavili su sa 4:3 (2:1).

Poveli su već u petom minutu, Elder Košta je ostao zaboravljen u kaznenom prostoru "Kotidžera" nakon kornera, imao je vremena da se namesti i da pošalje pravi projektil u mrežu nemoćnog Alfonsa Areola, 1:0.

Ipak, domaći igrači skrivaju jedanaesterac u 34. minutu, Koh je oborio Brajana, a kapiten Mitrović je loptu stavio na kreč.

Siguran srpski reprezentativac, 1:1, prvi gol Mitrovića u PL ove sezone.

Ipak, u 41. minutu Brajan gura Bamforda u svom kaznenom prostoru, sudija Tejlor je pokazao na kreč. Kontakt je postojao, ali se čini da je reakcija napadača Lidsa ipak bila preterana.

No, urodilo je plodom, odgovornost je preuzeo Klih, Areola je promašio stranu, 2:1 za četu Marsela Bijelse.

U nastavku pogledajte detalje iz prvog poluvremena.

Manje od 15 minuta je trebalo domaćim igračima u drugom poluvremenu da uvećaju prednost za još dva pogotka.

Prvo je Bamford pobegao odbrani Fulama, prihvatio je precizan pas Kliha i matirao Areolu za 3:1.

Igrao se tada 50. minut, samo sedam minuta kasnije prodor Bamforda po levoj strani, zavrnuo je loptu u kazneni prostor rivala, na pravom mestu našao se Elder Košta, koji postiže još jedan efektan pogodak, 4:1.

Ipak, dve izmene koje su usledile u ekipi Fulama razmrdale su gostujući sastav, u igru su ušli Kebano i Bobi Rid umesto Kamare i Onome.

Već u 62. minutu dobar potez Angise na sredini, proigrava potom Rida, koji beži odbrani Lidsa i matira Melijea, 4:2.

Samo pet minuta kasnije, odličan centaršut Tetea sa desne strane, nebeski skok Mitrovića, koji glavom cepa mrežu domaćina, 4:3, ekpresan povratak Fulama.

Već u 70. minutu nova sjajna prilika za Mitrovića, ali je ovoga puta neprecizno šutirao glavom.

Do kraja se igralo vrlo borbeno, ali i tvrdo, Lids je pokušavao da reši meč, Fulam da se domogne boda, ali su izostale izgledne prilike, u poslednjim sekundama očajnički pokušaj Odoija sa ivice kaznenog prostora, dobro je šutirao, ali ipa pored gola domaćina.

Pobeda Lidsa, prvi bodovi za četu Marsela Bijelse ove sezone, dok je Fulam doživeo drugi poraz.