Izvor: Beta

Bosna i Hercegovina ostala bez selektora.

Epa/Yonhap
Epa/Yonhap

Fudbalska reprezentacija Jermenije pobedila je danas u Jerevanu selekciju Bosne i Hercegovine sa 4:2, u utakmici šestog kola Grupe J u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Jermenija je povela u trećem minutu golom Henrika Mhitarjana, a izjednačio je Edin Džeko u 13. minutu. Mhitarjan je drugi gol postigao u 66. minutu, a četiri minuta kasnije izjednačio je Amer Gojak.

Novo vođstvo domaćima doneo je Ovanes Ambarcumjan u 77. minutu, a konačan rezultat postavio je autogolom Stjepan Lončar u petom minutu nadoknade vremena.

Posle šest utakmica Jermenija je treća na tabeli sa devet bodova, a Bosna zauzima četvrto mesto sa sedam bodova.

Loše vesti po selekciju BiH stižu i van terena pošto je selektor Robert Prosinečki podneo ostavku.

"Mislim da ekipu nisam dovoljno mogao, da li spremiti, da li motivisati. Mi smo izgubili šansu za odlazak na Evropsko. Mi smo sve mislili da su slučajnosti, da su utakmice koje dođe, ali ovo je već jedan niz i to je moja odluka", rekao je Prosinečki nakon podnošenja ostavke.