Proradio Tokmak Nguen, Ilievu će tek sad biti žao...

• 26. februar 2019.

• 18:55

Treća - sreća za Tokmaka Nguena u dresu svog novog kluba.

Posle dve neubedljive partije i dva kiksa Ferencvaroša u prethodna dva kola, nesuđeno Partizanovo pojačanje Tokmak Nguen prvi put je proteklog vikenda bio starter u dresu lidera mađarskog šampionata i - to se Ferencvarošu isplatilo.

Ovaj tim je u meču 22. kola na svom terenu ubedljivo savladao Puškaš Akademiju sa 4:0, a Tokmak Nguen je bio strelac trećeg gola, u 58. minutu utakmice.

Gol je postigao posle brze akcije domaćih po desnoj strani terena, lepo ju je ispratio i udarcem iz prve po zemlji pogodio za vođstvo od 3:0.

Dva minuta kasnije izašao je iz igre, a njegov tim je do kraja meča trijumf učinio ubedljivijim. Podsetimo, Tokmak Nguen je zimus postigao dogovor sa Partizanom oko prelaska u Humsku, ali uprava crno-belih nije uspela da se dogovori sa norveškim Stromsgodsetom oko visine obeštećenja, što je na kraju iskoristio Ferencvaroš i doveo ovog ofanzivnog vezistu.

Golove možete da pogledate u prilogu, a dodajmo još i da je pobedu ostvatio i Nikolićev MOL Vidi, koji je pred svojim navijačima savladao ekipu Haladaša sa 1:0.

Posle 22 odigrana kola, Ferencvaroš na vrhu tabele ima šest bodova više od drugoplasiranog MOL Vidija.