subota 29.09.2018.
18:35

Rasplamsava se borba u Torinu, dva gola u prvih pola sata.

EPA-EFE/DI MARCO

Preneli smo nešto ranije, Napoli je bolje ušao u meč, imali su gosti u šestom minutu stativu Zjelinskog, da bi četiri minuta kasnije Mertens posle odlične akcije sa Alanom i Kaljehonom zatresao mrežu Juventusa - 0:1.

Ali, kako je meč odmicao, Juventus je polako preuzimao kontrolu dešavanja na terenu i nije se dugo čekalo na izjednačenje. Igrao se 26. minut meča, Kristijano Ronaldo je odlično centrirao sa leve strane, na pravom  mestu bio je Mario Mandžukić za 1:1.

Izjednačujući gol dao je dodatnu energiju domaćima, koji su potom izvršili još jači pritisak i umalo su u 29. minutu došli i do preokreta posle slobodnog udarca Ronalda, a onda i velike gužve na dva-tri metra od gola, kada Pjanić nije uspeo da tu loptu prosledi u mrežu.