nedelja 05.01.2020.
18:06

Dugo je čekao da razbije maler, ali sada je ponovo onaj stari.

Beta/BranislavBožić/Ds

Na Kipru se ovog vikenda igra 15. kolo nacionalnog šampionata, a APOEL je večeras na svom terenu ubedljivo savladao Paralimni sa 4:0.

Ova utakmica je zanimljiva i ovdašnjim ljubiteljima fudbala, jer su i ovoga puta starteri u pobedničkoj ekipi bili srpski internacionalci Uroš Matić, Vujadin Savić i Andrija Pavlović.

Najbolji utisak ostavio je Pavlović, koji je bio dvostruki strelac u ovom meču.

Vodeći gol je postigao u 19. minutu, a u drugom poluvremenu je novim pogotkom u 71. minutu postavio konačan rezultat. Uz Pavlovića, strelci su bili i Efrem u 24. i De Vinsenti u 50. minutu meča.

Pavlović je dva meseca čekao na svoj gol, od sredine oktobra, do 21. decembra, kada je pogodio u porazu od AEL-a, a sada se u drugoj uzastopnoj utakmici upisao u strelce i potvrdio uspon forme.

APOEL trenutno zauzima četvrto mesto sa 24 boda, sedam manje od vodeće Omonije, ali ima i čak tri utakmice manje, pa se taj zaostatak lako može anulirati.