ponedeljak 15.04.2019.
22:43

Veliki derbi 29. kola nemačke Cvajte završen je bez pobednika. HSV u završnici stigao do boda i odložio promociju Kelna.

Epa/Sascha Steinbach

Klubovi koji su se prethodne godine takmičili u Bundesligi večeras su se sastali u velikom derbiju 29. kola nemačke Cvajte.

Utakmica je završena bez pobednika 1:1 (1:0) čime je promocija Kelna odložena za neko od narednih kola.

"Jarčevi" su stigli do vođstva golom Dominika Drekslera u 26. minutu prvog dela igre, a gosti do boda pogotkom Manuela Vinchajmera pet minuta pre kraja susreta.

Keln je uprkos remiju zadržao lidersku poziciju na tabeli Cvajte i još uvek ima sedam bodova više od drugoplasiranog Hamburga i deset u odnosu na trećeplasirani Union Berlin.

Pošto je u opticaju još 15 bodova Keln će sačekati sa otvaranjem šampanjca, a "Dinu" sledi velika borba za drugo mesto jer su se ekipe Paderborna i Union Berlina približile i vrebaju šansu da preotmu od HSV-a mesto koje garantuje direktan plasman u Bundesligu.