• 19:52

Milan posle dužeg vremena ličio na fudbalski tim, a ceh je platio Kjevo. Na kraju "petarda" i možda najava boljih dana.

Posle mirnih petnaestak minuta, za tili čas je bilo 1:1.

Prvo je Emanuelson zahvatio loptu, ona je nekoga zakačila, promenila pravac i prevarila Sorentina.

Ali, kratko je trajala radost na San Siru, korner posle koga je Pelisije najviše skočio, kapiten "Magaraca" ne prašta, 1:1.

A onda trenuci koji su prelomili meč. Milan je ponovo poveo, i to u trenucima kada je Kjevo bio bolji tim. Montolivo je oprobao šut, 2:1. Pet minuta kasnije, slično kao kod prvog gola, posle udarca Bojana, Sorentino je nemoćan, ponovo je lopta okrznula fudbalere Kjeva.

U drugom poluvremenu bolja igra Milana, ali i nepreciznost. Ređale su se opasne situacije, Pacini, El Šaravi i Bojan su mogli da Kjevu nanesu ubedljiv poraz.

Do kraja utakmice "Faraon" je postigao osmi gol u sezoni, sačekao je loptu na drugoj stativi i povećao na 4:1. Još dva gola ga dele od letovanja na Karibima koje će mu platiti kapiten Ambrozini, ako do Božićne pauze stigne do dvocifrenog broja pogodaka.

U poslednjem minutu nadoknade El Šaravi je asistent, Pacini stiže na vreme da iz neposredne blizine postavi konačnih 5:1.