Probudila se Đenova

nedelja 19.11.2017.
14:21

Današnji program u italijanskoj Seriji A počeo pobedom Đenove na gostovanju ekipi Krotonea.

Beta/Albano Angilletta/ANSA via AP

Posle tri uzastopna poraza i sunovrata na tabeli, ekipa Đenove danas je konačno uspela da upiše i svoj drugi trijumf od početka sezone.

U prvom današnjem meču 13. kola Serije A, Đenova je kao gost savladala ekipu Korotonea sa 1:0.

Đenovljani su poveli već u 11. minutu, kada je Laksalt odlično centrirao sa leve strane, a loptu je na drugoj stativi sačekao Rigoni i sa nekih tri-četiri metra je udarcem glavom smestio u mrežu - 0:1.

Imali su domaći dovoljno vremena da ovaj zaostatak anuliraju, ali je Đenova uspela da zadrži vođstvo, bez našeg Darka Lazovića u sastavu.

Gosti su imali obećavajuću kontru u 87. minutu, kada se rezervista Galabinov našao ispred golmana domaćih posle centaršuta sa desne strane, ali je bio neodlučan i Kordaz je uspeo da interveniše i otkloni opasnost ispred svog gola.

Đenova je ovim trijumfom prekinula seriju od tri vezana poraza, a Krotone svoj niz od dve uzastopne pobede.

Na tabeli, Krotone je ostao na 12 osvojenih bodova na 15. mestu, a Đenova je sedamnaesta sa devet bodova.