nedelja 15.12.2019.
20:25

Prvi poraz domaćina u ligi još od početka oktobra.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Viljareal prekinuo svoju neuspešnu seriju od šest kola bezpobede, Sevilja beleži tek četvrti poraz u ligi (2:1).

Gosti su iznenađujuće stigli prvi do vođstva, Albiol se najbolje snašao posle kornera i u trinaestom minutu postiže gol za Viljareal.

Sevilja je krenula u ofanzivu, vrlo brzo zagospodarila posedom i šansama, ali se na pauzu odlazi sa minimalnim vođstvom gostiju.

Lopetegijevi puleni nastavljaju sa ubitačnim tempom i u nastavku meča, što se konačno isplatilo u 62. minutu kada El Hadadi šalje loptu pod prečku za izjednačenje.

Domaćin nastavlja sa pritiskom, ali "Ramon Sančez Pishuan" svedoči još jednom golu Viljareala.

Gol postiže Ekambi u 74. minutu koji je ušao samo osam minuta ranije, sudija je morao da proveri gol pomoću VAR-a, ali ofsajda nema - 2:1 za "žutu podmornicu".