20:43

Odličan meč na "Keramici".

Beta/AP Photo/Alberto Saiz

Viljareal savladao Levante rezultatom 2:1 i nastavio odličnu seriju.

Domaći su imali odličan početak, već u devetom minutu je stajalo 1:0 zahvaljujući Morenu koji odlično koristi asistenciju Alkasera.

Gomez je mogao da povisi na 2:0 samo minut kasnije, ali Fernandez dobro reaguje.

U drugom poluvremenu preti i Levante preko Bardija, ali Asenjo odlično brani slobodnjak. Kasorla ima takođe dobar šut, ali golmani su bili odlični u ovom periodu.

Gosti stižu do izjednačenja preko Majorala, igrao se 56. minut, ali samo pet minuta kasnije domaći vraćaju vođstvo.

Precizan je bio Gomez, asistencija se piše Morenu. Gol je morao sačekati VAR potvrdu, ali gol ostaje i domaći vode sa 2:1 od 66. minuta.

Viljareal se tako penje na šestu  poziciju sa ova tri boda, na samo dva boda od četvoroplasiranog Atletiko Madrida.