• 03. april 2019.

• 23:24

Pred 45 hiljada gledalaca Real Madrid je doživeo novi poraz.

Primera - Zidan zaustavljen na
Nakon tri pobede otkako je Real Madrid poražen od Ajaksa i otkako je Santjago Solari otišao iz kluba, došao je dan za poraz.

Valensija je na "Mestalji" dočekala Real Madrid i slavila je sa 2:1 (1:0) pobedu koja joj je veoma bitna u borbi za Ligu šampiona. Real Madrid je ovim porazom izgubio sve šanse za titulu, reklo bi se.

Korneri su došli glave Real Madridu. Prvi gol smo videli u 35. minutu, korner je izveden sa leve strane napada, Navas je samo boksovao loptu, a iz naredne akcije Guedeš uspeva da postigne sjajan gol za 1:0.

Real skoro i da nije imao dobre šanse na ovoj utakmici, dok je Valensija pretila više.

Kondogbija je do kraja poluvremena mogao da povisi na 2:0, isto je mogao Soler, kao i Rodrigo početkom drugog poluvremena, a konačno je to uradio Ezekijel Garaj, nekadašnji igrač Real Madrida. Ponovo korner, Pareho ga je izveo, a Argentinac fantastično skače i postiže gol za 2:0.

U 1. minutu nadoknade utakmice Real Madrid stiže do penala, ali samo na kratko, VAR soba je reagovala i informacija da je Ramos bio u ofsajdu je stigla do glavnog sudije meča koji je preinačio odluku i uklonio bilo kakvu neizvesnost na ovom meču.

Ipak, Benzema uspeva da postigne utešni gol na ovom meču i to na samo par sekundi pre poslednjeg zvižduka glavnog sudije za konačnih 2:1.