Primera - Viljareal nakon preokreta savladao Las Palmas, Malaga lako sa Leganjesom

Autor: Beta Beta
nedelja 23.10.2016.
21:36
Izvor: Beta

Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras na svom terenu Las Palmas sa 2:1, dok je Malaga dočekala Las Palmas i ispratila ih sa četiri gola u mreži.

sportske.net

Domaći su slavili nakon preokreta, kako je Las Palmas poveo u 31. minutu golom iz voleja Kevina Prinsa Boatenga, posle lepe akcije i dodavanja saigrača Tanausua.

Taj gol pogledajte OVDE.

Viljareal je izjednačio golom iz penala Nikole Sansonea u 64. minutu, a pobedu domaćem timu doneo je Sedrik Bakambu u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Viljareal je ostvario petu prvenstvenu pobedu i pored Real Madrida jedina je neporažena ekipa u španskom prvenstvu ove sezone. Viljareal je treći na tabeli sa 19 bodova, koliko ima i drugoplasirana Barselona, dok bod više ima Sevilja na prvom mestu.

Las Palmas je u poslednjih pet utakmica bez pobede i zauzima deveto mesto na tabeli sa 12 bodova.

Malaga je u istom terminu dočekala Leganjes, na kraju su ubedljivo slavili sa 4:0.

Poveli su u 40. minutu preko Honija, da bi samo dva minuta kasnije Kastro udvostruio prednost.

U 57. minutu je bivši igrač Barselone Sandro Ramirez povisio na 3:0, da bi konačan rezultat postavio Kamaču u drugom minutu nadoknade.

U domaćem sastavu od starta se našao i Zdravko Kuzmanović, ali je strateg Malage Huande Ramos morao prinudno da ga izvede u 54. minutu, zbog povrede.

Malaga je 10. nakon devet kola sa 12 bodova, Leganjes se nalazi na 14. mestu sa 10.