nedelja 14.04.2019.
20:32

Fudbaleri Viljareala upisali su važan trijumf u Kataloniji u okviru 32. kola španskog šampionata.

EPA-EFE/DOMENECH CASTELLO

Ugostila je Đirona ekipu Viljareala na "Montiliviju", gosti su uspeli da osvoje ceo plen, slavili su sa 0:1 (0:1).

Poveli su na samom početku, igrao se sedmi minut, kada je Čukvueze izašao jedan na jedan sa golmanom Đirone nakon pasa Fornalsa i lako doneo prednost gostujućem sastavu.

Uzvratila je Đirona 10 minuta kasnije, Patrik Roberts je bioo strelac, ali je sudija Adrijan Kordero Vega rešio da pogleda snimak.

Nakon što je to uradio, poništio je gol Robertsa, zbog ofsajd pozicije, ostalo je 0:1.

Portu je u 31. minutu bio jako blizu postizanja gola, ali je njegov udarac glavom otišao tik pored gola "Žute podmornice".

U finišu nova šansa za Robertsa, ali je Asenho uspeo da sačuva mrežu.

U nastavku su prvi ozbiljnije pripretili gosti, odlični Fornals se okušao sa ivice kaznenog prostora, ali je tukao pored desne stative.

Veliku šansu imao je Baka samo dva minuta kasnije, tukao je Kolumbijac iz odlične pozicije nakon jednog odbitka, ali je Bono majstorski sačuvao mrežu.

U sudijskoj nadoknadi je sve dileme mogao da otkloni Kaseres, ali je šutirao desno od gola domaćina.

Na kraju je gol Čukvuezea iz sedmog minuta bio dovoljan za trijumf, Viljareal je trijumfom pobegao na 15. mesto, imaju 33 boda, dva više od Valjadolida, koji je prvi ispod crte.