Primera - "Verdiblankosi" postali "Rohiblankosi", VAR i Robles sprečili novi poraz Betisa

nedelja 15.09.2019.
23:04

Jako loši rezultati ambicioznih Andalužana na startu sezone.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Rastanak sa Kike Setjenom je izgleda bila greška, Betis ima velikih problema na startu sezone.

Večeras su na svom "Benito Viljamarinu" remizirali sa Hetafeom 1:1 (0:1), a meč su završili sa devet igrača u polju.

Od starta su domaći igrači imali problema sa napadima Hetafea, u uvodnim minutima stativu je pogodio Kukurelja.

Kapitulirala je odbrana "Verdiblankosa" već u 15. minutu, skrivili su penal, precizan je sa kreča bio Haime Mata.

Samo 10 minuta kasnije, novi peh za Betis, direktan crveni karton nakon jednog neopreznog starta dobija Vilijam Karvaljo.

Do kraja prvog dela smo videli i dobru priliku za Horhea Molinu, ali je Robels održao domaćina u životu.

Krenuli su u nastavku na sve ili ništa, umesto vezste Kaptuma ušao je napadač Loren Moron.

Ofanziva je urodila plodom, igrao se 73. minut kada su gosti skrivli jedanaesterac, a precizan izvođač najstrože kazne bio je Hoakin.

Samo minut kasnije je Moron preokrenuo rezultat, ali je glavni arbitar poništio njegov pogodak, jer je slobodan udarac na sredini terena izveden pre nego što je on žutim kartonom počastio fudbalera Hetafea Suareza. Iz prevremeno izvedenog prekida je upućena idealana lopta ka napadaču Betisa, koji je majstorski lobovao protivničkog čuvara mreže, ali uzalud, ostalo je 1:1.

Stiže Hetafe do novog vođstva u 88. minutu, Anhel se lepo snašao pred golom rivala i zatresao mrežu, ali je glavni arbitar poništio njegov pogodak nakon invervencije svojih kolega iz VAR sobe.

U četvrtom minutu nadoknade novi crveni za domaće igrače, Loren Moron se "laktao", pa je prvi stigao pod tuš.

Na kraju remi, još jedno razočarenje za navijače Betisa, njihovi ljubimci su iz četiri kola sakupili isto toliko bodova, Hetafe je sa tri osvojena, prvi ispod crte.