Primera - Veliki trijumf Raja u Vitoriji, pozajmljeni fudbaler Reala ponovo ključan

ponedeljak 28.01.2019.
22:57

Fudbaleri Rajo Valjekana vezali su i peti meč bez poraza u španskoj Primeri.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Na stadionu u Vitoriji, Rajo Valjekano je slavio sa 0:1 (0:0) protiv Deportivo Alavesa.

U prvom delu nije bilo golova, ali je u samom finišu Alaves bio veoma blizu postizanja gola.

Burhi je prošao kroz odbranu rivala, tukao, ali je pogodio stativu.

Otišlo se na odmor, da bi nakon manje od dva minuta u nastavku Rajo došao do prednosti.

Advinkula odlično centrira, na pravom mestu se našao fantastični Raul De Tomas, koji postiže svoj deveti gol u sezoni.

Alaves je na sve način pokušavao da dođe do gola u nastavku, sudija je dva puta morao da konsultuje VAR, ali je nakon pregledavanja snimka donosio odluke da ne svira penal u korist domaćina.

Pretili su domaći fudbaleri, dobro je igrao i Darko Brašanac, ali je golman Raja ostao nesavladan.

Tako je Rajo upisao trijum, četvrti u poslednjih pet mečeva i tako su pobegli iz opasne zone, preskočili su Seltu i ekipu iz Viga poslali ispod crte.

Sakupili su tako 23 boda, Alaves je ostao na 32 i i dalje je na petom mestu na tabeli.