Primera - Valjekanov preokret za nastavak serije

• 03. april 2015.

• 23:00

Ekipa Valjekana nastavila je svoju seriju pobeda u Primeri, večerašnjim trijumfom na gostovanju Eibaru.

U prvoj utakmici 29. kola španske Primere, Valjekano je kao gost savladao Eibar rezultatom 2-1, što je ovoj ekipi već treća uzastopna pobeda.

Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, a poveli su domaći u 35. minutu, kada je Aruabarena iskoristio jedanaesterac, za vođstvo Eibara od 1:0.

Ali, ne samo da je to njihovo vođstvo kratko trajalo, nego su u preostalih deset minuta prvog poluvremena dozvolili rivalu da potpuno preokrene rezultat.

Prvo je Bueno u 40. minutu izjednačio rezultat, posle odličnog centaršuta Tita sa desne strane, a samo dva minuta kasnije, posle kornera za goste, najsnalažljiviji pred golom Eibara bio je Manućo, koji postavlja konačnih 1-2.

Isti igrač je u drugom poluvremenu imao još jednu dobru priliku, ali je ovog puta golman domaćih Himenez uspeo da zaustavi njegov pokušaj.

Eibaru je ovo već četvrti poraz u poslednjih pet mečeva.

Sve golove sa večerašnje utakmice možete da pogledate OVDE.