Primera: Valjadolid u seriji, nije mogao da ih zaustavi ni raspoloženi Jovanović

15:03

Fudbaleri Valjadolida igraju kao preporođeni, od kako je većinsko vlasništvo nad ekipom preuzeo legendarni Brazilac Ronaldo.

EPA-EFE/NACHO GALLEGO

Na stadionu "Hose Zorilja" u Valjadolidu, gostovala je Ueska.

Duel novajlija u elitnom rangu okončan je pobedom domaćina rezultatom 1:0 (1:0).

Gol odluke postignut je već u 28. minutu, strelac je bio Alkaraz.

On je zaista sjajno izveo slobodnjak sa velike udaljenosti, golman Ueske Aleksandar Jovanović je ostao ukopan u mestu.

Nije to naravno bio kraj uzbuđenjima, mogla je Ueska ekspresno da odgovori preko Avile, ali je fudbaler gostiju bio neprecizan.

A onda, nakon nešto više od pet minuta igre u nastavku, Valjadolid postiže još jedan gol, ali ga sudija Lahoz poništio nakon pregledavanja snimka.

Igrao se 59. minut kada je domaćin imao novu šansu, pripretio je Mojano, ali je Aleksandar Jovanović dobro interenisao.

Srpski golman se istakao i u 76. minutu, kada mu je pripretio Hrvat Duje Čop, a do kraja je Ueska propustila dve solidne šanse, u 78. minutu je Gomez pucao preko gola, dok je u četvrtom minutu nadoknade Longo promašio čitav gol nakon dobrog skoka.