• 28. septembar 2014.

• 20:49

Ekipa koja igra u fantastičnoj formi, Valensija, zaustavljena je danas od ekipe Real Sosijedada na popularnoj "Anoeti".

Primera - Valensija zaustavljena na
Ekipe Valensije i Real Sosijedada podelile su bodove u jednom od derbija ovog kola u španskoj Primeri, pošto je na kraju ovog meča na semaforu pisalo 1:1.

Real Sosijedad je prvi zapretio preko Karlosa Vele, išla je lopta pod prečku, ali je Dijego Alveš sjajno odbranio ovaj šut. Ipak, iz sledeće prilike je Valensija došla do prednosti.

Karles Gil je upošljen od strane Paka Alkasera, šutirao je nisko ka golu i savladao golmana Sosijedada za 1:0 u korist ekipe sa Mestalje.

Do kraja poluvremena videli smo izjednačenje i loptu u mreži Dijega Alveša. Injigo Martinez je prvo šutirao glavom ka golu, lopta je po mnogima bila u golu iako je jedan igrač gostiju izbacio sa gol linije. Sudija nije video loptu u golu, produžilo se dalje. Ipak, u sledećem napadu Serhio Kanales je uputio centaršut ka golu, niko je nije zakačio, a ona je ovog puta ušla od stative u mrežu.

U drugom poluvremenu Real Sosijedad je bio nešto bolji od Valensije, ali nije uspeo da preokrene rezultat iz prvog poluvremena i da baci na kolena još jednog velikana kao što je to uradio sa Real Madridom.