subota 05.10.2019.
20:29

"Slepi miševi" pobedom nastavili pozitivnu seriju u španskom prvenstvu.

EPA-EFE/Kai Foersterling

Valensija pobedom nad Alavesom rezultatom (2:1) zalečila rane na "Mestalji" posle duela sa Ajaksom.

Domaći tim je sigurnije započeo utakmicu na "Mestalji", Alaves u ovom delu igre nije uspeo ni da napravi veliku šansu za postizanje gola. Maksi Gomez postiže četvrti gol ove sezone za "slepe miševe", Urugvajac koristi odličan pas Rodriga i dovodi svoj tim u prednost. Igrao se 27. minut 1:0 za Valensiju.

Posle pauze Alaves je delovao mnogo bolje, ali gosti nisu uspeli da iskoriste svoje šanse. Tačku na meč stavlja Pareho u 83. minutu. Kapiten Valensije je ovog puta bio sigurniji sa bele tačke nego tokom nedelje u duelu sa Ajaksom.

Gosti su uspeli da stignu do utešnog gola u samoj završnici preko Pereza u 89. minutu.