Primera - Valensija po starom, veliki trijumf Viljareala

nedelja 17.03.2019.
20:29

U okviru 28. kola Valensija je ugostila Hetafe, dok je na stadionu "De la keramika" gostovao Rajo.

EPA-EFE/DOMENECH CASTELLO

Fudbaleri Valensije upisali su 16. remi ove sezone, kako su pred svojim navijačima odigrali bez golova sa Hetafeom.

Rodrigo je bio veoma blizu toga da donese prednost "Slepim miševima" u finišu prvog dela, ali je nakon kornera, glavom pogodio stativu.

Na samom startu nastavka, ponovo sjajni Rodrigo Moreno u šansi, ali je ovoga puta odlično intervenisao David Sorija.

Igrao se 53. minut kada je Guedeš postigao gol nakon odbitka, ali je sudija odlučio da proveri regularnost gola uz pomoć VAR tehnologije.

Odlučio je ipak da poništi gol ekipi Valensije, zbog navodnog ofsajda.

U 75. minutu beležimo dobru priliku za Pareha, ali je udarac iskusnog veziste otišao preko gola Hetafea.

Gosti na kraju srećniji, ostaju četvrti i nakon 28 kola, sa novim bodom imaju ih ukupno 46, dok je Valensija sedma sa šest bodova manje.

U istom terminu Viljareal je ugostio Rajo Valjekano, derbi začelja moglo bi se reći, kako će se obe ekipe boriti za opstanak do kraja sezone.

"Žuta podmornica" je napravila veliki korak ka opstanku, kako su na svom stadionu slavili protiv Raja sa 3:1 (0:1).

Vodili su gosti nakon prvih 45 minuta, golom Marija Suareza iz 20. minuta.

Otišlo se na odmor sa 0:1, a bi nakon pet minuta igre u nastavku snažni Ekambi poravnao rezultat.

Samo dva minuta kasnije, bivši napadač Anžea postiže drugi pogodak na utakmici, Viljareal je ekspresno došao do preokreta.

Pobedu domaće ekipe overio je Đerar Moreno u 88. minutu, na asistenciju Morlanesa.

Tako je Viljareal pobegao Selti, imaju 29 bodova i prvi su iznad crte, dok je ekipa iz Viga 18. sa četiri boda manje. Rajo pretposlednji sa šest bodova manje od današnjeg protivnika.

Valensija - Hetafe 0:0
Viljareal - Rajo Valjekano 3:1