Primera: Ubedljivi Espanjol, Hetafeu bodovi u Santanderu

• 21. januar 2012.

• 20:05

Odigrane su prve utakmice 19. kola španske Primere. Espanjol na svom terenu savladao Granadu, Hetafe kao gost bolji od Santandera.

Fudbaleri Espanjola ubedljivo su savladali ekipu Garanade na svom terenu u utakmici 19. kola Primere.

Domaći tim je slavio rezultatom 3:0 i probio se na peto mesto na tabeli sa 28 bodova.

Najveći deo posla fudbaleri Espanjola završili su u prvom poluvremenu, kada su golovima Baene u 26. i Verdua iz penala u 45. minutu stekli osetnu prednost. Konačnih 3:0 postavio je Fonte u 81. minutu.

Hetafe je u Santanderu trijumfovao rezultatom 2:1. Prvi su do gola stigli domaći golom Stuanija u 14. minutu. Izjednačio je Gavilan u 26, a pobedu gostima doneo je Miku u 83. minutu meča.

Od 20 časova Sosijedad je dočekao madridski Atletiko, a od 22 časa gradski derbi igraju Betis i Sevilja.